آشنایی با رنگ پودر میناکاری روی مس

در این مقاله قصد داریم شما را با یکی از مهمترین ابزار های مورد نیاز برای میناکاری آشنا کنیم. از مهمترین ابزار های میناکاری علاوه بر ظروف زیر ساخت، قلم مو رنگ آمیزی، رنگ های پودری برای میناکاری روی مس می باشد که از مهمترین ابزار های مورد نیاز می باشند.
اگر شما نیز علاقه مند به هنر میناکاری روی مس می باشد و با خرید میناکاری تهران گویی این حس و عشق شما به هنر میناکاری ارضا می شود می توانید با خرید ابزار هنر میناکاری و تجربه درست کردن این هنر زیبا این علاقه و عشق را پاسخی هوشمندانه بدهید.
یکی از مهمترین ابزارمیناکاری روی مس، رنگ پودری میناکاری می باشد که از مهمترین این رنگ ها  لاجوردی، فیروزه ای، سبز ویکتوریا، سبز مغز پسته ای، سرنج یا همان قرمز، مشکی، زرد زعفرانی، صورتی، قهوه ای و گل ماشی بوده. رنگ لاجورد رنگ غالب در ظروف میناکاری شده تهران می باشد.
رنگ های پودری میناکاری روی مس از ترکیب مقادیر مشخصی از اکسید فلزات با انواع مشخصی از نمک ‌ها تهیه می شود که به رنگ های نسوز معروف بوده و کار کردن با این رنگ ها شرایط خاص خود را دارد، برای تهیه این رنگ ها نیاز به استفاد از مخلوطی از گلیسیرین و صمغ عربی می باشد.
با استفاده از رنگ های میناکاری و تجربه عملی کار با این رنگ ها میتواند بسیار لذت بخش باشد، بعد از رنگ آمیزی با این رنگ ها، نیاز به پخته شدن آنها با حرارت 400 تا 500 درجه نیاز می باشد. این روزها توسعه هنر میناکاری توانسته است بستر مناسبی برای ایجاد اشتغال خانگی خصوصا برای بانوان باشد.

 معمولا برای زیباسازی ظروف میناکاری و به دلیل متفاوت بودن درجه حرارت های مورد نیاز برای رنگ های مختلف، نیاز به ترکیب این رنگ ها می باشد به عنوان مثال رنگ سرنج حاصل ترکیب رنگ زرد و رنگ سرخ میناکاری می باشد که ترکیب انها نیاز به دقت خاصی دارد.
برای مشاهده و خرید میناکاری در تهران به وب سایت اینترنتی تک سبد مراجعه نموده و خرید محصولات میناکاری و ابزار هنر میناکاری را به صورت مستقیم و بدون واسطه با این فروشگاه تجربه کنید.

 


 

برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید