مراحل تولید آثار فیروزه کوبی

فیروزه کوبی یکی از برجسته ترین و زیبا ترین هنر های رایج در ایران میباشد که به معنای نشاندن قطعه های کوچک سنگ فیروزه بر روی ظروف مختلف و یا زیورآلات میباشد.

برای تولید محصولات فیروزه کوب، بیش از انجام هر کار دیگری بایستی زیرساخت را آماده نمود، که زیرساخت اصطلاحا به ظرف مورد نظر برای انجام فیروزه کوبی میگویند.


قیمت ظرف فیروزه کوب


حال بایستی زیرساخت آماده شده را حرارت داد و روی قسمت هایی از ظرف که میخواهیم فیروزه کوبی کنیم، لاک پودر شده بپاشید و خواهید دید که لاک ها بر روی حرارت ٣۰ درجه حالت مذاب دارند.


خرید سنگاب فیروزه


اینک وقت آن رسیده که تکه های سنگ فیروزه را بر روی قسمت هایی که لاک پاشیده شده قرار دهند که این مرحله دقت، ظرافت و حوصله ی زیادی میطلبد، سپس برای اینکه قسمت های کار شده به رنگ فیروزه ای و فواصل سنگ های چسبیده شده به رنگ لاک یعنی قهوه ای تیره متمایل به مشکی در بیاید، بایستی به اصطلاح فیروزه کاران، اثر را آب سان کنند.


شکلات خوری فیروزه.


به طور کلی مراحل ساخت ظروف فیروزه کوبی شامل سه مرحله ی زرگری_فیروزه کوبی_ پرداخت کاری میشود.

در هنگام خرید محصولات فیروزه کوبی دقت نمایید، هر چه محصول پر کار تر باشد، ارزش و بهای بیشتری دارد.


شکلات خوری فیروزه کوبیکی از آثار فاخر فیروزه کوبی اصفهان، شکلات خوری آن میباشد که با توجه به سنگ های فیروزه ی به کار رفته شده در ظرف قیمت گذاری شده است و به قیمت 325000 تومان د فروشگاه تک سبد عرضه میگردد.


سنگاب فیروزه کوبی


سنگاب مسی فیروزه از دیگر آثار ارزشمند فیروزه کوبی  میباشد و همان طور که گفته شد قیمت ظروف فیروزه کوبی اصفهان طبق ظرافت و میزان کاربرد فیروزه بر روی ظرف تعیین میگردد.